10A EMI Filter TFC24BA10
Designed for 0~50V input voltage,10A output current ,with features of Compact size 25.4mm×25.4mm×12.7mm and Operation Case Temperature -40~+100℃.
  • Item no.:
    TFC24BA10
  • Product origin:
    China
  • Color:
    black
  • Min order:
    100
  • Shipping port:
    FOB Beijing
  • Lead Time:
    6-8 Weeks
  • Product Details
DC-DC EMI Filter TFC24BA10
Product Information:
Model: TFC24BA10
Compact size 25.4mm×25.4mm×12.7mm
Up to 10A output current
Up to 50V permanent input voltage.
Attenuation to 50 DB at 300 kHz, Common Mode, typical
Attenuation to 60 DB at 300 kHz, Differential Mode, typical
Typical Resistance 15mΩ
1000Vdc Isolation Voltage
Operation Case Temperature -40~+100
Warranty 5 years
Electrical Specification:
Input characteristic:
Input voltage range: 0~50 Vdc
Output characteristic:
Output current : 10A @ Operation Case Temperature 105
General characteristic:
Typical Resistance 15mΩ
1000Vdc Isolation Voltage
Storage Temperature: -55℃ to +125℃
Our Services:
15 years experience of converter industry.
5 Years Warranty.
Fast response for any question within 24 hours.
Full technical support before/after sales.
Customized products available (OEM, ODM).
CE,ROHS,Compliance
FAQ:
Q: what can you buy from us?
Q: Can I have a sample order?
A: Yes, we welcome sample order to test and check quality. Mixed samples are acceptable.
Q: Is it acceptable to print my logo on the product?
A: Yes. based on a certain purchase quantity,we can make OEM logo.
Q: Do you offer guarantee for the products?
A: Yes, we offer 2 or 5-year warranty for our products.
Q: What if I cannot find what I need on your products list?
Leave A Message
  • Subject : 10A EMI Filter TFC24BA10